Projektový týden

Projektový týden žáků 7. - 9. ročníku.

Třetí únorový týden, v době, kdy se jejich spolužáci proháněli na lyžích po svazích Jeseníků, strávili zbývající žáci 7., 8. a 9. ročníku školní dny formou projektového týdne inspirovaného právě probíhající olympiádou. Olympijské heslo „Rychleji, výše, silněji – společně“ se prolínalo všemi aktivitami, které byly zaměřeny především na spolupráci a rozvoj žáků.

První den byli žáci rozděleni do 4 družstev, v nichž soutěžili a tvořili do konce týdne. Za splněné úkoly získávaly jednotlivé týmy odpovídající počet obrázků, které si průběžně vlepovali do týmových plakátů. Na závěr týdne byli všichni žáci dle svých výsledků odměněni.

A co vše museli zvládnout? V pondělí na ně čekal olympijský kvíz a přírodovědný kufr. V úterý si žáci ověřili své zeměpisné znalosti hrou Máme rádi Česko, užili si tvoření z keramiky a fandili naší hokejové reprezentaci v olympijském zápase. Ve středu týmy předvedly své kuchařské schopnosti. Po škole se díky nim linula vůně pizzy, kuřecích řízků s opékanými brambory mísící se s vůní palačinek a listového těsta. Čtvrtek byl ve znamení pohybu, žáci vyrazili do Boskovic na bruslení. Příjemně unavení pak usedli do pohodlných sedaček boskovického kina a zhlédli film Zátopek o jednom z našich největších olympioniků. Poslední den týdne završilo opět týmové soutěžení ve vědomostech z oboru historie a jazyků.

I náš projektový týden, stejně jako vše ostatní, narušila koronavirová epidemie, kdy někteří žáci a vyučující v jeho průběhu onemocněli nebo se již naopak po nemoci vrátili zpět. Přesto se nám podařilo vše společně zvládnout a užít si.

Datum vložení: 14. 3. 2022 17:01
Datum poslední aktualizace: 15. 4. 2022 9:46