Muzeum v Kořenci bylo založeno v roce 1985 a později bylo umístěno do části venkovské
usedlosti č.16, kterou obec získala díky daru pana Jiřího Pelikána. Budova byla upravena s
pomocí místních obyvatel – dary, vzpomínkami i radami – a dnes nabízí stálou expozici, která
zachycuje život a práci našich předků.
Program pro děti byl opravdu pestrý a poutavý. Učili jsme se, jak lidé v minulosti hospodařili a co vše bylo potřeba k běžnému životu ve vesnici – od pěstování plodin až po výrobu potravin či domácích potřeb. Velkým zážitkem bylo, když si děti mohly samy vyzkoušet práci s cepy, což jim přiblížilo dřinu našich předků.
Cestou zpátky jsme si zahráli hry a díky tomu nám cesta přes les rychle utekla.
Těšíme se už nyní na další exkurze, abychom společně pokračovali v poznávání přírody a
tradic naší okolní krajiny.