ZŠ a MŠ Benešov
ZŠ a MŠBenešov

Na skok v Bavorsku

Ve dnech 24. – 26. dubna proběhl zahraniční výjezd žáků do sousedního Německa.

Na cestu vstříc novým zážitkům se ve středu ráno vydalo čtyřicet dětí z 5. až 9. ročníku naší základní školy. První zastávkou našeho putování byla zoologická zahrada v Norimberku, která se pyšní největším delfináriem v Německu. Ještě větší dojem než delfíní show na nás udělal samotný pohled na tato úchvatná zvířata dovádějící za sklem delfinária. A protože děti jsou také hravá stvoření, využily s nadšením možnost návštěvy dětského hřiště v areálu zoo.

Večer jsme se ubytovali ve městě Ulm v hotelu Sonnenkeller, jenž se stal po další dva dny naším prozatímním domovem.

Čtvrteční program zahrnoval celodenní pobyt v zábavním parku LEGOLAND Deutschland. Hned po první jízdě na jedné z 68 atrakcí bylo jasné, že prožijeme skvělý den. Ti nejodvážnější usedli na křídla strážce říše Mysthica a užívali si pohyb po horské dráze v prudkých spirálách rychlostí 15 m/s. Další vyhledávanou atrakcí byl let na drakovi ve výšce 22 metrů, který se mohl ovládáním křídel uvést do otáček až o 360°. Nikdo z nás si nenechal uniknout pohled na celý park z jeho dominanty, kterou je 43 metrů vysoká vyhlídková věž s otočnou panoramatickou kabinou. V části nazvané LEGO Faktory jsme mohli sledovat každý krok výroby jednotlivých dílků stavebnice od vstřikovacího stroje až po montáž a balení. LEGOLAND předčil všechna naše očekávání a kromě pamětní kostky jsme si z něj odnášeli také spoustu jedinečných vzpomínek na prožitou zábavu.

S Bavorskem jsme se v pátek rozloučili v jeho hlavním městě. Prošli jsme se ulicemi Mnichova a poslechli si zvonkohru na Mariánském náměstí. V katedrále Frauenkirche jsme si prohlédli otisk stopy v dlažbě, který tu údajně zanechal sám ďábel. S Mnichovem je úzce spjata firma BMW, a proto jsme samozřejmě nemohli vynechat prohlídku muzea a moderního showroomu BMW Welt.

Během tří dnů jsme ujeli přes 1 600 km, strávili 18 hodin jízdou v autobuse, ušli 30 kilometrů. Zažili jsme mnoho legrace, dozvěděli se nové informace a poznali zajímavá místa.

Děkujeme cestovní agentuře VESTOUR.CZ za zajištění zahraničního výjezdu a panu řidiči Petru Sychrovi za bezpečnou jízdu.

Datum vložení: 6. 5. 2024 19:21
Datum poslední aktualizace: 6. 5. 2024 20:02